Złapane w sieci #1

Zbieram przydatne linki do narzędzi i artykułów. Będzie tu trochę o wszystkim: o strategiach, o inspiracjach, o potencjalnych nowych kanałach dotarcia do konkretnej grupy docelowej (fortnite!), czy nawet o tym jak negocjować przy pracy kreatywnej. Oto ciekawsze rzeczy, które wpadły mi w ręce w ostatnich tygodniach!

Video: Connie Chan z a16z twierdzi, że reklama jako podstawa modelu biznesowego – jak np. w wypadku największych sieci społecznościowych – to zbyt mało. I opowiada na przykładach o rynku chińskim.

Inżynieria wsteczna na strategiach Caspera, czyli jak w cztery lata dojść od 0 do 750 milionów dolarów w 14 skomplikowanych krokach.

Ktoś właśnie zrobił produkt, który od kilku lat ja obiecuję sobie zrobić „w następnym roku”. Wyszukiwarka najlepszego punktu na spotkanie dla ludzi, którzy jadą z wielu miejsc! Działa na całym świecie. Będę śledził rozwój, bo mimo że to pierwsze kroki, to już jest całkiem spoko.

Zbiór dobrych rozwiązań UXowych. Wszystko opisane i z nagraniami, jakby któryś z opisywanych produktów postanowił dobro zmienić na zło.

Czy gra może być czymś więcej, niż tylko rozgrywką? Tweetstorm o tym jak Fortnite stał się miejscem spotkań dla dzieciaków (uzupełniony o artykuł na koniec).

Oto lista najpopularniejszych fontów w internetach.

Video: Na ile byś wycenił stworzenie logo? Chris Do, CEO agencji brandingowej Blind, w tym nagraniu ze swojego warsztatu opowiada o tym jak wyceniać pracę kreatywną. Czyli szczerze o tym dlaczego i jak ceny różnią się w zależności od klienta oraz o tym, jak negocjować. Nie tylko dla grafików.

Raport o trendach w projektowaniu logotypów w 2018 roku.

Polskie sieci sklepów nie mają łatwo. Jakiś czas temu w problemach znalazł się Piotr i Paweł. A kto jeszcze pamięta Almę? Warto odgrzebać ten wywiad z byłym dyrektorem handlowym Almy, który analizuje przyczyny upadku. Nie trzeba mieć wielkiej sieci sklepów, by wyciągnąć z tego lekcję.

5 rzeczy, które łączą zespoły osiągające sukcesy. Niby oczywiste, ale łatwiej powiedzieć, niż zrobić.

Jak amerykańscy żołnierze uczą się na własnych doświadczeniach, czyli After Action Review. Działa nie tylko, jak nosisz mundur. Nie ma działania bez podsumowania!

Bierzecie się za układanie flow maili? Zobaczcie jak to robią inni. Sprawdźcie ten zbiór maili od różnych serwisów.

Czasem wygrywasz, a czasem się czegoś uczysz. No więc tu zbiór do nauki: ponad 140 narzędzi stworzonych w Google, które zostały zamknięte (lub zamknięte zostaną).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.